Dlaczego matematyka jest tak ważna?


13 marca 2021 Jagoda 0 Comment , , , ,

Matematyka to jeden z takich przedmiotów, który od zawsze nam towarzyszy. Nie tylko uczymy się go w szkole, ale nasza przygoda z liczeniem zaczyna się znacznie później. Pomimo tego, że jest to przedmiot, który może sprawiać pewne problemy, trzeba w odpowiednim stopniu go opanować. Mogą w tym pomóc dobre materiały edukacyjne, jak chociażby TaniaKsiazka – Matematyka. Karty pracy w szkole i w domu. Klasa 2 Marty Kurdziel. Liczy się także pomoc nauczyciela, a także rodziców. Nigdy rodzice nie powinni zwalać wszystkich obowiązków na nauczycieli.  Dlaczego matematyka jest tak ważna dla naszego życia?

Powody dla których z matematyką trzeba się zaprzyjaźnić

Może to wydawać się komuś dziwne, ale z matematyką jak najbardziej można się zaprzyjaźnić. Wystarczy tylko mieć do niej odpowiednie nastawienie. Dlaczego? Ponieważ matematyka uczy nas chociażby prawidłowego sposoby liczenia. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nikt nas nie oszuka w sklepie. Jakie są jeszcze powody do tego, aby z matematyką być na dobrej stopie znajomości? Liczenie i inne działania matematyczne sprawiają, że dziecko pomnaża swoją inteligencję. Tak, jeżeli chcemy, aby nasze dziecko było jeszcze bardziej rezolutne, zachęcajmy je do ćwiczeń matematycznych. Wśród innych powodów można wymienić rozumowanie i dostrzeganie pewnych szczegółów. Nie ma to jak logiczne myślenie. Wiele zadań matematycznych opiera się o logikę, więc jak najbardziej jest to powód, który może nakłaniać do tego, aby zachęcać do nauki. Nauka zapobiega dyskalkulii. Jeżeli nie chcemy, aby nasze dziecko miało zaburzenie zdolności wykonywania działań arytmetycznych, to matematyka naprawdę powinna stać się w naszych domach czymś zawsze mile witanym.

Karty pracy do nauki

Aby ułatwić dziecku pojmowanie pewnych zagadnień matematycznych, jak najbardziej można mu zaproponować “Matematyka. Karty pracy w szkole i w domu. Klasa 2” Marty Kurdziel, które polecane są przez pedagogów. W środku można znaleźć zadania, które są przewidziane dla klasy 2. Wszystko zostało opracowane zgodnie z nową podstawą programową, a patronat nad tym objęło wydawnictwo Greg. Zadania przewidziane są od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Dziecko przechodzi z jednego poziomu na drugi, nabywając nowe umiejętności i utrwalając te, które to poznało w poprzedniej klasie. Karty zostały tak opracowane, że dziecko z wielką przyjemnością zabiera się za ich rozwiązywanie. Na takich kartach można pracować również w czasie lekcji, pod okiem pedagoga.