Nauka w nauczaniu początkowym


23 marca 2021 Jagoda 0 Comment , , ,

Rodzice są bardzo często zaskoczeni tym, że ich dziecko tak szybko rośnie. Nie tak dawno niemowlak, już przedszkolak. Nie tak dawno przedszkolak, już uczeń szkoły podstawowej. Czas leci nieubłaganie. Dzieci też mogą być zaskoczone tym, co też czeka ich w szkole podstawowej. Nauczanie początkowe to taki pierwszy okres z którym muszą zmierzyć się młodzi uczniowie. Dorośli mogą pomóc swoim dzieciom w nauce poszczególnych zagadnień. Mogą oni bazować na takich książkach, jak “Radosne dyktanda klasa 2” lub też “Matematyka. Karty pracy w szkole i w domu. Klasa 2” (https://www.taniaksiazka.pl/matematyka-karty-pracy-w-szkole-i-w-domu-klasa-2-marta-kurdziel-p-1443981.html). Autorką obu książek jest Marta Kurdziel.

“Radosne dyktanda klasa 2”

Mówi się, że dyktanda to jedna z najlepszych metod nauki, jeżeli chodzi o zasady ortografii. Czy tak jest naprawdę? Coś musi w tym być, skoro nauczyciele lubią takie dyktanda serwować swoim uczniom. Skoro uczniowie mają się na nich uczyć, to warto wybrać takie, które na pewno im się spodobają. Oto książka Marty Kurdziel, która oferuje dyktanda zabawne i wesołe, dzięki czemu dzieci bez problemu zaangażują się w pracę. Czytając takie historie, człowiek sam chce wiedzieć, jak zakończyła się owa historia. Przy okazji, “skutkiem ubocznym” będzie uzupełnienie pustych miejsc o prawidłowe skojarzenia. Dyktanda są stopniowane, dzięki czemu uczeń może wystartować z poziomu łatwiejszego do nieco trudniejszego, aby móc w końcu z dumą oznajmić, że zasady pisowni są mu doskonale znane. Ciekawym dodatkiem są również krzyżówki, które pomagają utrwalić te nieco trudniejsze słowa młodym uczniom.

“Matematyka. Karty pracy w szkole i w domu. Klasa 2”

Czas na naukę matematyki. Czas na to, aby w opanować swobodne liczenie od 1 do 1000. W klasie drugiej uczeń powinien już dodawać, odejmować, dzielić i mnożyć, w zakresie do 100. Jeżeli młody człowiek ma problem ze zrozumieniem takich działań, to takie karty pracy będą dla niego doskonałą pomocą. Nie można się wypełniać ich bać. Karty pracy zostały opracowane przez Martę Kurdziel zgodnie z nową podstawą programową. Dzięki temu rodzice mogą być pewni, że w środku poruszona jest cała tematyka, jaka obowiązuje w klasie 2. Dodatkowo karty pracy odnoszą się do miar, jakie z czasem uczniowie również muszą poznać. Jest to tak dobry podręcznik, że wielu nauczycieli bazuje na nim w szkole. Poszczególne karty można swobodnie wyrywać ze środka, kserować i dać uczniom do rozwiązania na lekcji. Podobnie można robić w domu – karty pracy można rozwiązywać pojedynczo każdego dnia, aby lepiej zrozumieć matematykę.